II edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

Rozpoczęła się druga edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Jest to zbiórka żywności, odzieży, produktów gospodarstwa domowego oraz funduszy na pomoc dla naszych rodaków na Litwie.

W tym roku do akcji włączyła się Para Prezydencka, która przygotowuje specjalną paczkę.

Wojciech Woźniak, inicjator akcji podkreśla, że poprzez ten gest oddajemy hołd naszym Rodakom na Kresach.

– To nasz głos w ramach podziękowania za to, że ci ludzie przez tyle lat potrafili szanować i czcić polską mowę, wiarę – cały czas są Polakami, mimo okupacji sowieckiej, która pozbawiła ich Ojczyzny. Obecne władze litewskie nie pozostają dłużne. Gnębią polskich uczniów, obywateli. Chcemy, żeby wiedzieli, że jesteśmy razem z nimi w tych trudnych czasach. Chodzi o podkreślenie, że Polska o nich nie zapomniała – zaznacza Wojciech Woźniak.

Pomysł akcji zrodził się podczas lipcowej XXIV Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki Suwałki – Wilno. W ubiegłym roku podczas akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zebrano ponad 34 tys. zł. oraz ponad 6 ton darów w 4 tygodnie. Do Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie trafiło 400 paczek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl