Rusza debata: „Uczeń – Rodzic – Nauczyciel. Dobra Zmiana”

Potrzebne są pilne zmiany w edukacji. Szczególnym wyzwaniem jest finansowanie oświaty – mówi poseł PiS-u Lech Sprawka z sejmowej Komisji Edukacji.

W poszczególnych województwach rusza ogólnopolska debata pod hasłem: „Uczeń – Rodzic – Nauczyciel. Dobra Zmiana”.

Cykl rozmów zainaugurowała dziś debata we Wrocławiu z udziałem minister edukacji Anny Zalewskiej. Rozmowy potrwają do połowy maja a wyniki debaty mają zostać przedstawione pod koniec czerwca w Toruniu.

Poseł Lech Sprawka zwraca uwagę, że konieczna jest zmiana w różnych obszarach edukacji.

– Zarówno dotycząca przede wszystkim kwestii podstawy programowej, konieczna szybka zmiana organizacji kształcenia i podstawy programowej w liceum ogólnokształcącym. To zmiany konieczne w obrębie szkolnictwa zawodowego, kwestia odbudowy nadzoru pedagogicznego. Problematyka systemy dokształcania, doskonalenia nauczycieli. Finansowanie oświaty to szczególne wyzwanie i to już na 2017 rok. Tutaj będą pewne propozycje, które wspomogą wszystkie samorządy, a ze szczególnym uwzględnieniem gminy wiejskie tak, żeby można było utrzymać małe szkoły wiejskie – wskazał Lech Sprawka.

Minister Edukacji Anna Zalewska poinformowała w sobotę, że założenia do ustawy zmieniającej system edukacji w Polsce będą przedstawione w lipcu lub sierpniu.

RIRM

drukuj