fot. PAP/Jakub Kamiński

Poseł Sylwester Chruszcz przeszedł do koła Wolni i Solidarni

Były poseł Kukiz’15 Sylwester Chruszcz oficjalnie dołączył do koła poselskiego Wolni i Solidarni – poinformował w środę przewodniczący WiS Kornel Morawiecki. „Witamy cię Sylwek i dziękujemy ci, że będziesz z nami” – dodał.

Sylwester Chruszcz podkreślił, że w tej chwili przeprowadzane są w kraju reformy: w polityce historycznej, w odzyskaniu suwerenności gospodarczej, w obronie rodziny, odzyskaniu werwy i witalności w polityce zagranicznej, które przejdą do historii.

„Te wszystkie rzeczy dzieją się na naszych oczach” – zaznaczył.

Jego zdaniem osoba, która chce wziąć odpowiedzialność za kraj musi się włączyć w te reformy.

„Nie odpowiadała mi tylko i wyłącznie rola opozycji, która złośliwie komentuje. Ja uważam, że trzeba swoje doświadczenie zawodowe, swoje doświadczenie społeczne przekazać, dać tym osobom, tym środowiskom, które chcą dzisiaj w Polsce odbudować Polskę gospodarną, Polskę prorodzinną, Polskę narodową. Polskę taką, o którą walczyliśmy od 1989 roku” – zaznaczył Sylwester Chruszcz.

Podziękował Kornelowi Morawieckiemu za zaproszenie do koła.

„Mam nadzieję, że bardzo dużo zrobimy jeszcze przez te dwa lata, a nasze środowiska będą się rozwijać, będziemy znaczącym elementem nie tylko w Sejmie, ale także na scenie politycznej” – podkreślił Sylwester Chruszcz.

Sylwester Chruszcz z zeszłym tygodniu opuścił klub Kukiz’15 i poinformował, że wstąpi do koła poselskiego Wolni i Solidarni.

„Chcę uczestniczyć w obozie, który realnie reformuje kraj, a nie być w opozycji, która tylko recenzuje” – oświadczył.

PAP/RIRM

drukuj