Ministerstwo Zdrowia zmodernizuje żywienie w szkołach

W ciągu miesiąca Ministerstwo Zdrowia powinno przedstawić zmodernizowane rozporządzenie dot. zdrowego żywienia w szkołach. Zmiany przygotowywane są przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej – poinformowała szefowa MEN-u Anna Zalewska.

Pod hasłem „zdrowej żywności” doprowadzono do absurdów żywieniowych, co trzeba teraz naprawić – oceniła minister edukacji.

Jak dodała, tzw. ustawa antyfastfoodowa łączy się z upadkiem wielu małych i średnich przedsiębiorców, którzy do tej pory zaopatrywali lub prowadzili szkolne sklepiki.

Od 1 września ubiegłego roku obowiązuje znowelizowana ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia, która miała ograniczyć dostęp dzieci i młodzieży do niezdrowego jedzenia. Wprowadzeniu ustawy towarzyszyły protesty uczniów, którzy domagali się powrotu do szkolnych sklepików m.in. drożdżówek. Rodzice wskazywali natomiast, że nowe menu, choć zdrowsze, jest drogie i niedostosowane do potrzeb wiekowych dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl