Resort zdrowia zapowiedział nową kampanię promocyjną dot. szczepień przeciwko COVID-19

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło szczegóły nowej kampanii promującej szczepienia przeciw COVID-19. Szef resortu, Adam Niedzielski, mówiąc o szczepieniu czwartą dawką stwierdził, że liczba osób, które do tej pory przyjęły preparat, jest „niesatysfakcjonująca”.

Tymczasem trzy dawki preparatu przejęło blisko 12 mln ludzi w naszym kraju. Rząd chce przekonać te osoby, aby kontynuowały szczepienie.

Minister zdrowia powiedział, że potrzebny jest nowy impuls komunikacyjny nt. szczepień. Zapowiedział nową kampanię promocyjną.

– To nie jest kampania zbudowana „ad hoc”, tylko to jest kampania, która wynika z ostatnich kilku miesięcy, kiedy były prowadzone badania na grupach focusowych, właśnie wśród osób, które mają wątpliwości i wahają się. Do nich chcemy skierować i kampanię, i bardzo rzeczowe, profesjonalne oraz obiektywne rozwiązania w postaci odpowiedzi na wszelkie pytania, które budzą wątpliwości. Będzie do tego specjalny serwis – powiedział minister Adam Niedzielski.

W połowie tego miesiąca ruszyły na zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 czwartą dawką. Preparat mogą przyjąć osoby powyżej 12. roku życia, które przeszły pełen cykl szczepień przeciw COVID-19 i otrzymały też jedną dawkę przypominającą.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl