fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Min. Zdrowia: we wtorek potwierdzono 256 zakażeń koronawirusem, dwie osoby zmarły

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 256 nowych, potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych, przypadkach koronawirusa. Liczba zdiagnozowanych osób wzrosła zatem do 2311. We wtorek zmarły kolejne dwie osoby. Zanotowano do tej pory 33 zgony.

Resort w kolejnych dziennych statystykach we wtorek podał, że doszło do wykrycia najpierw 77, potem 83, a następnie 96 przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Dało to łącznie we wtorek 256 nowych chorych.

W minionym tygodniu liczba zakażeń wynosiła kolejno: w poniedziałek – 116, we wtorek – 152, w środę – 151, w czwartek – 170, w piątek – 168, sobotę – 249, a w niedzielę – 224. W poniedziałek zdiagnozowano kolejne 193 przypadki.

Dodatkowo we wtorek resort poinformował, że zmarły dwie osoby: kobieta w wieku 70 lat, hospitalizowana w Tychach, oraz 37-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie.

Do tej pory potwierdzono w Polsce, od czasu wykrycia pierwszego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2, czyli od 4 marca, niewydolność oddechową nim wywołaną u 2311 osób, z których 33 zmarły.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl