Ministerstwo zapowiada likwidację „śmieciówek”

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chwali się, że przygotowało harmonogram likwidacji umów śmieciowych. Jednak jak akcentuje poseł Józefa Hrynkiewicz – do tej pory resort pracy oficjalnie nie przedstawił informacji w tej sprawie.

Jak napisał jeden z dzienników – w roku 2015 składki od zleceń mają być płacone do wysokości płacy minimalnej. Natomiast od roku 2017, od całych zarobków.

Poseł Józefa Hrynkiewicz dodaje, że dopiero kiedy pojawi się ustawa i zostanie ona przekonsultowana w Komisji Trójstronnej można będzie mówić o konkretach dotyczących likwidacji umów śmieciowych.

– Dopiero wtedy, kiedy takie bardzo trudne, pogłębione konsultacje się odbędą, wówczas można mówić o tym, że to jest jakaś propozycja, która została przedstawiona. Na razie są to pewne pomysły w sprawie, a te pomysły w sprawie, które zgłaszał do tej pory rząd, były – jak wskazują wyniki, działania rządu, stan zatrudnienia i rozpowszechnienie tzw. umów śmieciowych – zawsze przychylne do stanowiska pracodawców. To oczywiście jest szkodą nie tylko dla pracowników, ale w ogóle dla całego układu stosunków społecznych  i ekonomicznych – ocenia Poseł Józefa Hrynkiewicz.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl