fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. H. Wnorowski: Trzeba pokazać młodym ludziom, że praca w Polsce jest bardziej atrakcyjna niż za granicą

Tak, jak uzasadniał premier Morawiecki, potrzebujemy rąk do pracy i chcemy pokazać młodym, że są ważni, a pierwsza praca za granicą nie będzie już tak atrakcyjna – powiedział o zerowym podatku PIT do 26. roku życia w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS prof. Henryk Wnorowski.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że rząd chce wprowadzić zapowiedzianą obniżkę PIT-u dla młodych od 1 sierpnia.

– To bardzo ważny i istotny punkt. Młodzi ludzie do końca 26. roku życia nie będą płacili podatku PIT, jeśli ich przychody nie przekroczą progu 86 tys. złotych. Będzie więc dotyczyło to w zasadzie wszystkich młodych ludzi – podkreślił Henryk Wnorowski.

A to wszystko po to, by młodych ludzi odciążyć u progu ich kariery zawodowej.

– Trzeba im w tym momencie pomóc. Tak, jak uzasadniał premier Morawiecki, potrzebujemy rąk do pracy i chcemy pokazać młodym, że są ważni, a pierwsza praca za granicą nie będzie już tak atrakcyjna – wskazał poseł PiS.

Dodatkowo podatek PIT dla wszystkich zostanie obniżony z 18 do 17 proc.

– Jest to skierowane do znakomitej większości polskiego społeczeństwa – zaznaczył.

Opozycja zarzuca jednak, że to dzielenie społeczeństwa, bo ulga ta nie będzie dotyczyć tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą.

– Ta konkretna nie będzie ich dotyczyła, ale już wcześniej została wprowadzona cała masa ulg dla prowadzących przedsiębiorstwa i otwierających biznesy – powiedział prof. Henryk Wnorowski.

Niczym echo powracają także zarzuty, że na wszystkie zapowiadane i realizowane przez rząd programy nie wystarczy pieniędzy.

– To oszołomienie opozycji jest tym większe. Wcześniej tłumaczono wszystko właśnie brakiem pieniędzy. Kolejne decyzje sprawiają jednak, że gospodarka się rozwija i można pozwolić sobie na realizację takich obietnic – dodał.

Całą rozmowę z prof. Henrykiem Wnorowskim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj