fot. Tomasz Strąg

Źródła dyplomatyczne: premier M. Morawiecki odwiedzi latem PE w Strasburgu

Premier Polski Mateusz Morawiecki odwiedzi w czerwcu lub lipcu Parlament Europejski w Strasburgu – poinformowały PAP źródła dyplomatyczne w PE w Brukseli.

Informację, że szef rządu Mateusz Morawiecki ma przyjechać w najbliższych miesiącach do Strasburga, potwierdziły służby prasowe Parlamentu Europejskiego.

„Spodziewamy się przyjazdu premiera Mateusza Morawieckiego do Strasburga w lipcu” – powiedziało PAP źródło w służbach prasowych PE. Informację o planowanym przyjeździe potwierdził też dyplomata w Brukseli.

„Do wizyty dojdzie prawdopodobnie w czerwcu lub lipcu. Ustalany jest ostateczny termin” – powiedział PAP dyplomata.

Przywódcy unijni odwiedzają sesję PE w Strasburgu, by wziąć udział w debacie z europosłami na temat przyszłości Unii Europejskiej. Jak dotąd PE odwiedzili premier Irlandii Leo Varadkar, premier Chorwacji Andrej Plenković oraz premier Portugali Antonio Costa.

W przyszłym tygodniu w PE w Strasburgu będzie gościł prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Będzie to czwarta z serii debat plenarnych między przywódcami państw Unii Europejskiej, a posłami do Parlamentu Europejskiego, którzy zastanawiają się nad przyszłością Wspólnoty. W spotkaniach bierze też udział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

PAP/RIRM

drukuj