J. Śniadek: pracę nad ustawą o zakazie handlu w niedziele podejmę od razu po powołaniu na przewodniczącego podkomisji ds. rynku pracy

Poseł PiS-u Janusz Śniadek zapowiada, że po objęciu funkcji przewodniczącego podkomisji do spraw rynku pracy przystąpi do prac nad obywatelskim projektem dotyczącym zakazu handlu w niedziele. Polityk przypomina, że ostatnie stanowisko rządu mówi o ograniczeniu handlu, ale nie we wszystkie niedziele.

Poseł Janusz Śniadek odniósł się do apelu przewodniczącego „Solidarności”. Szef związku, Piotr Duda, kilka dni temu po raz kolejny zaapelował do rządu o wprowadzenie wolnych niedziel. Przypomniał, że jest to to część testamentu ludzi Sierpnia 1980 r.

Janusz Śniadek podkreśla, że jeszcze nie został powołany na przewodniczącego podkomisji ds. rynku pracy. Deklaruje chęć szybkich prac.

– Zapewniam, że natychmiast, kiedy to się stanie, niezwłocznie przystąpię do realizacji zgonie z treścią ustawy i stanowiskiem rządu, które w tej chwili brzmi, że ograniczenie miałby dotyczyć w punkcie wyjścia połowy niedziel, a potem sukcesywnie zwiększać tę ilość niedziel objętych ograniczeniem – zaznacza Janusz Śniadek.

Obywatelski projekt jest po pierwszym czytaniu w Sejmie. Związkowcy od dawna wskazują, że prace nad przepisami idą zbyt wolno.

Projekt autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. „Solidarność”, zakłada ograniczenie handlu w niedzielę w większości placówek handlowych, z pewnymi odstępstwami. Miałyby one dotyczyć m.in. niedziel przedświątecznych, a także np. stacji benzynowych.

RIRM

drukuj