fot. PAP/Radek Pietruszka

Minister środowiska: Nie ma zgody Solidarnej Polski na prywatyzację lasów

Nie będzie zgody Solidarnej Polski na prywatyzację lasów – zapewnił w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam minister środowiska Michał Woś. Sprawa dotyczy apelu, jaki kilka dni temu do rządu Zjednoczonej Prawicy wystosowało Ekologiczne Forum Młodzieży.

 

Zarząd organizacji sprzeciwia się prywatyzacji lasów, która – tak twierdzi – dokonuje się pod przykrywką budowania domów. [czytaj więcej] 

„Polski rząd na czele z Panem Premierem RP Mateuszem Morawieckim w projekcie ustawy (…) zamierza przekazać do Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) ponad 300 tys. ha gruntów leśnych (jest to wielkość porównywalna do jednego województwa)”pisze Zarząd Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży.

Ekologiczne Forum Młodzieży podkreśla, że tego typu działania doprowadzą do szeregu negatywnych skutków.

– Spowoduje to negatywne skutki dla Polski, takie jak zmniejszenie powierzchni lasów w kraju, zagrożenie suszą i powodzią, zmniejszy pochłanianie dwutlenku węgla przez drzewa oraz ograniczy dostępność dla turystów – dodaje Zarząd Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży.

Do całej sprawy na antenie TV Trwam w programie „Polski punkt widzenia” odniósł się minister środowiska Michał Woś. Jak mówił – nie może być zgody na to, żeby działki były przeznaczone do Krajowego Zasobu Nieruchomości. Jak zapewnił, zgody Solidarnej Polski na prywatyzację lasów nie będzie.

– My jako Solidarna Polska popieramy cele mieszkaniowe, popieramy rozwój mieszkalnictwa w Polsce całym sercem, ale racjonalny, taki który nie narusza innych interesów, taki który nie spowoduje dewastacji miast, taki który nie spowoduje masowych wycinek drzew. Zadeklarowałem w imieniu Solidarnej Polski, że ta ustawa w tym kształcie nie znajdzie naszego poparcia, nie znajdzie naszego uznania w Sejmie – zaznaczył Michał Woś, minister środowiska.

Ekologiczne Forum Młodzieży czeka na odpowiedź rządu. Przypomina Prawu i Sprawiedliwości, że w 2015 roku poparło inicjatywę społeczną zbierania podpisów przeciw prywatyzacji polskich lasów.

TV Trwam News

drukuj