SP sprzeciwia się tzw. aborcji

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem Solidarnej Polski o zmianie ustawy planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności tzw. aborcji. Jest to odpowiedź na kontrowersyjny projekt Ruchu Palikota.

Projekt Ruchu Palikota zakłada prawo do zabijania dzieci bez ograniczeń w I trymestrze ciąży.

Propozycja Solidarnej Polski wprowadza zakaz przerywania ciąży w przypadkach dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Posłowie nazywają to „aborcją eugeniczną”.

W poprzedniej kadencji sejmu rozpatrywany był obywatelski projekt zakazujący tzw. aborcji, pod którym podpisało się 600 tys. osób. Projekt został jednak odrzucony.

Poseł Tadeusz Woźniak, członek Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, akcentował, że zmiany mają na celu zaprzestania selekcji ważności życia ludzkiego:

-Solidarna Polska złożyła wniosek, w którym chce w sposób zdecydowany ograniczyć ilość wykonywanych aborcji w Polsce (…). Do tej pory stosuje się działania typowo eugeniczne, tzn. jeżeli okazuje się, że płód może być uszkodzony i kiedy dziecko, gdy przyjdzie na świat może być niepełnosprawne, dopuszcza się możliwość aborcji. Dzisiaj, w XXI wieku chcemy uniknąć selekcjonowania ludzi z tego względu, czy ktoś jest zdrowy, czy nie – powiedział poseł Tadeusz Woźniak.

Ruch Palikota chce zabijania dzieci na życzenie. Kontrowersyjne jest także milczenie Rzecznika Praw Dziecka w sprawie aborcji dzieci nienarodzonych. – zwraca uwagę poseł Tadeusz Woźniak.

-Projekt Ruchu Palikota, jest niezwykle szkodliwy, agresywny, a więc taki, który zezwala na dokonywanie aborcji w zasadzie z każdego powodu. Kiedy mówimy o względach społecznych możemy powiedzieć, że na życzenie matki w każdym momencie możemy to dziecko usunąć. W dzisiejszych czasach, kiedy jest większa świadomość społeczna, dzięki organizacjom pro life, dzięki politykom, którzy również ukazują problem aborcji niedopuszczalne jest, aby ktokolwiek mógł przekonywać innych o tym, aby zabijano dzieci w łonie matki. Rzecznik Praw Dziecka dzisiaj tak naprawdę milczy w sprawach związanych z tzw. aborcji – podkreślał poseł Tadeusz Woźniak.

Wypowiedź pos. Tadeusza Woźniaka

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl