Będziemy bronić prawdy i wolności

Sprzeciwiamy się dyskryminacji mediów katolickich, dyskryminacji TV Trwam – powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, który wraz członkami i sympatykami jego ugrupowania spotkał się przed pomnikiem AK w Warszawie.

Prezes Solidarnej Polski w swoim wystąpieniu pytał o to, jak działa Państwo Polskie. Przywołał skandaliczną sprawę zamiany ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, kryzys wymiaru sprawiedliwości oraz dramatyczną sytuację firm budowlanych.

Jakie może być zaufanie Polaków do takiego państwa, przecież miała być zielona wyspa, miało być tak dobrze – pytał Zbigniew Ziobro. Jednocześnie deklarował, że jego ugrupowanie jest zdeterminowane by budować uczciwe, sprawne i sprawiedliwe Polskie Państwo. „Będziemy bronić prawdy i wolności” – akcentował Zbigniew Ziobro.

– Przyszliśmy tutaj dzisiaj by upomnieć się głównie o tę prawdę. Upomnieć się też o wolność. Wolność w obszarze mediów. Nasza obecność jest tutaj znakiem sprzeciwu wobec dyskryminacji mediów katolickich, wobec dyskryminacji Tv Trwam. Dziś walka o Tv Trwam jest walką o polską demokrację. I zwyciężymy! – powiedział poseł Zbigniew Ziobro.

RIRM 

drukuj