Polskiej kolei potrzebne są zmiany

Ujednolicenia zasad bezpieczeństwa na kolei oraz zasad szkolenia wszystkich maszynistów domaga się Solidarna Polska.

Posłowie tej partii przygotowali projekt nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym mający zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych.

Dokument został przygotowany ponieważ jak mówi poseł Arkadiusz Mularczyk – rząd nie wyciągnął wniosków z katastrofy pod Szczekocinami.

Przypominam, że od wypadku pod Szczekocinami minęło już wiele miesięcy. Choć wypadek wydarzył się w marcu, w miesiącu maju minister transportu Sławomir Nowak ogłosił, że tworzy pakiet bezpieczeństwa na kolei i od tego czasu nic w tej kwestii się nie wydarzyło. Nie powstały żadne akty prawne, rozporządzenia ustawy, których celem byłoby zwiększenie bezpieczeństwa na polskiej kolei – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Tymczasem jak mówi poseł SP Jacek Bogucki sprawa bezpieczeństwa na kolei powinna być rozwiązana w trybie pilnym.

Chyba nie trzeba czekać na kolejny wypadek by zrozumieć, że te przypadki o których na przestrzeni ostatnich lat mieliśmy do czynienia, w tym kilka katastrof z ofiarami śmiertelnymi powinna dać sygnał, że coś w tym systemie funkcjonuje źle. To nie może być tak, że w każdym przypadku stwierdzi się tylko winę poszczególnych osób. Nie może być tak, że  stwierdzi się tylko przyczynę jednego wypadku na kolei a nie analizuje całej sytuacji – akcentował poseł Jacek Bogucki.  

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl