SP chce znowelizować ustawę o broni

Solidarna Polska złoży do laski marszałkowskiejprojekt nowelizacji ustawy o broni. Dokument ma na celu wprowadzenie zakazu noszenia białej broni i noży w miejscach publicznych oraz wyższej odpowiedzialności karnej dla recydywistów  skazanych za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Sytuacja z posiadaniem tego typu broni w miejscach publicznych, w polskim prawie jest uregulowana w sposób niedoskonały; obecnie zapisy znajdują się jedynie w kodeksie wykroczeń –  powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Przewodniczący KP SP podkreśla, że w ostatnich latach dochodzi do wielu tragicznych w skutkach wydarzeń jak np. ostatni atak na studentów w Krakowie.

Uważamy, że należy wprowadzić regulacje do ustawy o broni i amunicji, które będą przewidywały odpowiedzialność karną dla osób, które w miejscach publicznych posiadają niebezpieczne narzędzia; szczególnie noże. Uważamy też, że wyższej odpowiedzialności karnej powinni podlegać tacy przestępcy, którzy posiadają np. noże, maczety i inne ostre narzędzia po spożyciu alkoholu, czy narkotykach. Uważamy również, że jeżeli były osoby, które są skazane za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu i posiadają w miejscach publicznych niebezpieczne narzędzia to ta odpowiedzialność także powinna być wyższa – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Wypowiedź posła Arkadiusza Mularczyka


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj