Fot. PAP

SP chce komisji ws. finansowania byłego KLD

Solidarna Polska opowiada się za powołaniem komisji śledczej w sprawie finansowania przez środki niemieckie partii Donalda Tuska. Ma to związek z doniesieniami Pawła Piskorskiego.

Były prominentny polityk Platformy Obywatelskiej na łamach jednego z tygodników przyznał, że jest dla niego oczywiste, iż w latach 90. Niemiecka CDU wspierała finansowo Kongres Liberalno-Demokratyczny, którego liderem był Donald Tusk.

To tłumaczy wiele pro-niemieckich decyzji, jakie podejmował w czasie swoich rządów premier Donald Tusk – stwierdził na konferencji poseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski.

– Po pierwsze zadziwiająca bierność wobec niemiecko-rosyjskiego projektu Nord Stream. Po drugie zadziwiająca bierność, jeżeli chodzi o wprowadzanie pakietu klimatycznego, który jest zabójczy dla polskiej gospodarki a korzystny dla gospodarki niemieckiej, bo w Polsce będziemy kupowali niemieckie technologie i wytwarzali energię z gazu zamiast z węgla, w którym Polska jest jak wiecie, jeżeli chodzi o wydobycie węgla, potentatem. I co w związku z tym? Otóż szanowni państwo Solidarna Polska przygotowuje wniosek o powołanie komisji śledczej, która ma zbadać czy przypadkiem te informacje, które ujawnił dzisiaj Paweł Piskorski, nie miały wpływu na decyzje podejmowane przez premiera Donalda Tuska przez 7 ostatnich lat, kluczowe z punktu widzenia polskiej gospodarki – poinformował poseł SP, Patryk Jaki.

Rzecznik rządu, Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że ta sprawa i artykuł w tygodniku tak naprawdę dotyczy promocji książki Pawła Piskorskiego. Podkreśliła, że to są sprawy dla odległej historii i na pewno rząd nie będzie się tym zajmował.

RIRM

drukuj