fot. PAP

Posiedzenie Rady Głównej SP

W Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Głównej SP podczas którego podsumowano wyniki wyborów do PE. Przypomnijmy, Solidarna Polska nie uzyskała w eurowyborach ani jednego mandatu.

Znalazła się tuż pod progiem wyborczym, zdobywając w kraju niecałe 4 procentowe poparcie.Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro przekonywał w sobotę, że jego partia osiągnęła w wyborach do Parlamentu Europejskiego „niezły” wynik, stanowiący dobry punkt wyjścia do wyborów samorządowych. Dopiero rozwijamy sztandary – mówił.

– Mamy świadomość, że to jest jednak punkt wyjścia do tego co przed nami, są wybory samorządowe, prezydenckie. Będziemy w nich konsekwentnie kroczyć, by te rezultaty były coraz lepsze. Zależy nam na tym, aby realizować nasz program bezpiecznej, uczciwej Polski; tak, aby Polska realizowała realne szanse na lepsze życie tu na miejscu, aby skończyć z tą złą władzą, żeby też bronić interesu Polski w Europie. Od tego nie uciekamy, bo o tym też dyskutujemy, choć jesteśmy po wyborach. Solidarna Polska działa i rozwija się. Pierwsze wybory za nami, będą kolejne, naszym zadaniem jest przygotować się jak najlepiej do wyborów samorządowych – zaznaczał prezes SP.

Zbigniew Ziobro dodał również, że nie wyklucza koalicji z opozycyjną partią. Jak podkreślił  „SP jest otwarta na wszelkie dobre dla Polski i Polaków propozycje”.

Podczas dzisiejszego spotkania koła parlamentarnego SP, Rada Główna powołała pełnomocników: ds. wyborów samorządowych posła Tadeusza Cymańskiego, a ds. programu poseł Beatę Kempę.

RIRM

drukuj