Warszawa: Posiedzenie Rady Głównej Solidarnej Polski

W Warszawie zebrały się władze Koła Parlamentarnego SP, aby omówić sytuację partii po wyborach do PE.

Przypomnijmy, Solidarna Polska nie uzyskała w eurowyborach ani jednego mandatu. Znalazła się tuż pod progiem wyborczym, zdobywając w kraju niecałe 4-procentowe poparcie.

Zbigniew Ziobro, prezes Koła Parlamentarnego SP podkreśla, że: „Wynik ten zobowiązuje. Mobilizujemy się i opracowujemy strategię na zbliżające się wybory samorządowe”.

Mamy świadomość, że to jest jednak punkt wyjścia do tego co przed nami, są wybory samorządowe, prezydenckie. Będziemy w nich konsekwentnie kroczyć, by te rezultaty były coraz lepsze. Zależy nam na tym, aby realizować nasz program bezpiecznej, uczciwej Polski; tak, aby Polska realizowała realne szanse na lepsze życie tu na miejscu, aby skończyć z tą złą władzą, żeby też bronić interesu Polski w Europie. Od tego nie uciekamy, bo o tym też dyskutujemy, choć jesteśmy po wyborach. Solidarna Polska działa i rozwija się. Pierwsze wybory za nami, będą kolejne, naszym zadaniem jest przygotować się jak najlepiej do wyborów samorządowych – zaznaczał prezes SP.

Zbigniew Ziobro dodał również, że nie wyklucza koalicji z opozycyjną partią. Jak podkreślił: „SP jest otwarta na wszelkie dobre dla Polski i Polaków propozycje”.

Podczas dzisiejszego spotkania Koła Parlamentarnego SP, Rada Główna powołała pełnomocników: ds. wyborów samorządowych posła Tadeusza Cymańskiego, a ds. programu poseł Beatę Kempę.

RIRM

drukuj