Solidarna Polska broni polskich lasów

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, na konferencji w Lubartowie odniósł się do planów Brukseli, aby zarządzanie lasami przenieść do kompetencji unijnych. Szef Solidarnej Polski zapewnił, że jego ugrupowanie będzie bronić polskich lasów przed działaniami Unii Europejskiej.

Minister Zbigniew Ziobro podkreślił, że przeniesienie zarządzania lasami do kompetencji unijnych doprowadziłoby do drastycznego spadku dochodów, bo dochody z gospodarki leśnej stanowią 3 proc. polskiego PKB.

Szef resortu sprawiedliwości zaznaczył, że nie można pozwolić na to, aby polskie firmy meblarskie utraciły konkurencyjność przez ograniczenie dostępu do drewna.

Minister sprawiedliwości powiedział, że Bruksela chce utrudnić Polakom pełne korzystanie z lasów.

Będziemy bronić polskich lasów przed działaniami Unii Europejskiej, która chce przejąć zarząd nad lasami, doprowadzić do negatywnych skutków dla polskiej gospodarki leśnej, dla ludzi zatrudnionych w lasach, ale też i dla wszystkich tych, którzy z tych lasów korzystają. Plany urzędników unijnych zmierzają do tego, aby Polacy nie mogli wchodzić do co trzeciego polskiego lasu, nie mogli zbierać grzybów, jagód, nie mogli z tych lasów skorzystać, bo takie są ideologiczne założenia urzędników brukselskich. Nie ma na to naszej zgody – mówił.

Minister Zbigniew Ziobro wskazał, że Polska nie może godzić się na presję Unii Europejskiej, która nie tylko chce przejąć polskie lasy, ale także zlikwidować górnictwo.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl