TV Trwam sprawą polskiej demokracji

Prawo do prawdy i sprawa TV Trwam to centralne sprawy dla polskiej demokracji – powiedział prezes PiSu Jarosław Kaczyński na konwencji partii. Konwencja „PiS-Alternatywa” odbyła się na w sali kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Podczas spotkania wskazywano na szereg negatywnych zjawisk m.in. na łamanie prawa, brak pracy, brak obrony rolników przez rząd Donalda Tuska, a przede wszystkim na słabnącą i zagrożoną demokrację w Polsce. My chcemy by było inaczej; chcemy demokracji, chcemy być obywatelami; członkami wspólnoty ludzi godnych – deklarował prezes PiSu.

– Będziemy więc zabiegać o prawo do prawdy. Będziemy zabiegać o równie prawa katolików, ale będziemy zabiegać także w istocie o prawo do pracy, do mieszkań, opiekę nad rodzinami o dobre instytucje. Będziemy zabiegać o to by nie marnowano polskich szans – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński wskazał na pilną potrzebę przywrócenia prawa do prawdy i zagwarantowania pluralizmu mediów. Zauważył, że gdyby media, które bronią prawdy były równie silnie jak te, które dzisiaj bronią rządzącej partii wiele z tego, co dziś obserwujemy nie byłoby możliwe.

– Afera taśmowa, Amber Gold, inwigilacja posłów, to wszystko co stało się ostatnio w związku z ekshumacjami, miarka się przebrała. PiS jako największa partia opozycyjna i jedyna, która ma możliwość złożenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności, w poniedziałek za dwa dni przedstawi kandydata na premiera rządu poza parlamentarnego, ale to przyszłość. Dzisiaj mamy marsz. Dzisiaj walczymy o TV TRWAM, o prawo do prawdy,  o przewodzenie. Przebudź się Polsko – dodał Jarosław Kaczyński.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl