K. Łapiński: Poprawki PiS nie wypaczają intencji prezydenckich projektów ws. KRS i SN

Poprawki Prawa i Sprawiedliwości do prezydenckich projektów o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które zostały uzgodnione, nie wypaczają intencji tych projektów – powiedział na antenie TVP 1 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Generalnie to porozumienie jest. Ustawy te teraz na tym posiedzeniu Sejmu będą procedowane. (…) Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało, że zgłosi pewne poprawki. W toku rozmów zostało uzgodnione – z Kancelarią Prezydenta, z Panem ministrem Pawłem Muchą – że one nie wypaczają projektu prezydenta – powiedział Krzysztof Łapiński.

Rzecznik dodał, że jeśli już uzgodnione poprawki zostaną zgłoszone, to nie widzi w tym żadnych problemów. Przypomniał, że prezydent Duda zawetował poprzednie ustawy ws. Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego dlatego, że miał wobec nich zastrzeżenia merytoryczne.

Krzysztof Łapiński pytany był także o możliwy wynik kolejnego spotkania między prezydentem Andrzejem Dudą a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

– Zakończone zostały praktycznie już te rozmowy dotyczące ustaw sądowych. Być może dojdzie jeszcze do spotkania, bo takie spotkanie wcześniej już było planowane – pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego z panem prezydentem. Natomiast co do czasu, czy konkretnej daty, to tutaj nic do przekazania nie mam – oświadczył rzecznik prezydenta.

Pierwsze czytanie prezydenckich projektów o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym w Sejmie zaplanowano na jutro.

TV Trwam News/RIRM

drukuj