Apel o przyjęcie Pakietu Demokratycznego

Posłowie PiS-u apelują o przyjęcie przez Sejm Pakietu Demokratycznego. Głosowanie w tej sprawie planowane jest na piątek.

Już na początku kadencji parlamentu PiS zaproponowało projekt zmian w regulaminie Sejmu. Blokuje on możliwość ekspresowych zmian w podatkach, wzmacnia obywatelską inicjatywę ustawodawczą oraz nakłada na rząd obowiązek informowania o jego stanowisku przed szczytami UE. Przede wszystkim jednak projekt daje większą możliwość kontroli parlamentarnej.

To był najdłużej blokowany projekt w tej kadencji – zauważył na konferencji poseł Kazimierz Michał Ujazdowski. Parlamentarzysta poinformował, że dopiero wczoraj po pięciu miesiącach od zaopiniowania projektu przez sejmową Komisję ds. Regulaminowych i Poselskich, marszałek Ewa Kopacz dopuściła projekt do głosowania. Odbędzie się one w piątek rano.

Mamy prawo mówić, że jest to głosowanie, które ma charakter testu demokratycznego, to znaczy: czy polski parlament ma mieć takie prawa, jakie mają parlamenty dojrzałych państw europejskich. Czy polska opinia publiczna, polski obywatel ma mieć te prawa, które ma obywatel francuski i niemiecki, czy też ma zostać po staremu. Każdy, kto jest zwolennikiem realnej kontroli obywatelskiej nad polityką, powinien poprzeć Pakiet Demokratyczny. Dlatego też zwracamy się do wszystkich klubów parlamentarnych, a w szczególności do PSL-u, który nie wyklarował jeszcze stanowiska w tej sprawie, by udzielił poparcia temu projektowipowiedział poseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl