Rośnie liczba dzieci zabijanych przed narodzeniem

W 2012 roku życie straciły aż 752 osoby, w wyniku przeprowadzenia tak zwanej legalnej aborcji.

Takie dane znalazły się w sprawozdaniu z wykonania ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu i przerywaniu ciąży. Dokument trafił właśnie do Sejmu. Obrońcy życia mówią o 757 przerwanych ciążach. Powód – dane w sprawozdaniu dotyczą placówek podległych tylko Ministerstwu Zdrowia.

Najwięcej tzw. aborcji przeprowadzono w 1997 roku, bo aż 3 tys. Jednak w 2012 roku, w stosunku do roku poprzedniego, liczba tzw. aborcji wzrosła o 83. To jeden z najwyższych skoków na przestrzeni ostatnich lat.

Kaja Godek z Fundacji Pro-Prawo do Życia tłumaczy ten wzrost  przede wszystkim upowszechnieniem się badań prenatalnych. Kobieta jest wręcz poddawana presji – zwraca uwagę Kaja Godek.

– To nie są badania, które prowadzą do leczenia dziecka. Prowadzą one do wystawienia zaświadczenia, że dziecko kwalifikuje się do aborcji. Jeśli jakaś kobieta takich badań odmawia, to spotyka się z opiniami, że robi to na własną odpowiedzialność albo, że zachowuje się nieodpowiedzialnie. Występuje duża presja na to, aby dzieci, które nadają się do aborcji w świetle polskiego prawa – wyselekcjonować. Druga kwestia, to sformułowania użyte w ustawie aborcyjnej, które są nieostre. Obawiamy się, że są one interpretowane coraz szerzej. Chodzi między innymi o duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia dziecka. Nikt nigdy nie zdefiniował, co to jest ciężkie uszkodzenie, nikt nad tym nie panuje. Teraz w zasadzie jest potrzebna tylko interpretacja lekarza –  mówiła Kaja Godek.

Polskie prawo dopuszcza zabicie dziecka w trzech przypadkach: gdy ciąża jest efektem czynu zabronionego, istnieje zagrożenie dla zdrowia matki lub badania wskazują na prawdopodobieństwo upośledzenia płodu.

We wrześniu ubiegłego roku Sejm odrzucił obywatelski projekt,zakazujący aborcji ze względu na podejrzenie choroby.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl