Polskie wojsko otrzyma nowy kamuflaż

Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi szereg negocjacji związanych z zakupem sprzętu dla wojska. Polska armia pozyska niedługo nowe śmigłowce i łodzie podwodne, a w połowie przyszłego roku wojsko otrzyma także nowy kamuflaż.

Resort obrony podpisał z firmą WB Electronics kontrakt na tysiąc bezzałogowych aparatów latających Warmate. Służą one do przenoszenia głowic bojowych. Pierwsze zestawy mają trafić do armii jeszcze w tym roku.

W najbliższym czasie wojsko pozyska także śmigłowce ratunkowe oraz łodzie podwodne. Trwają też negocjacje odnoście zakupu od Stanów Zjednoczonych systemu Patriot.

W połowie przyszłego roku zostanie wybrany nowy kamuflaż dla armii. Wcześniej odbędą się testy, po których zapadnie decyzja o wyborze najlepszej propozycji. Jak podkreśla wiceszef MON Michał Dworczyk, dla resortu najważniejsza jest jakość pozyskiwanego sprzętu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl