fot. PAP/Paweł Supernak

MON pracuje nad przywróceniem Wojskowej Akademii Medycznej

Ministerstwo Obrony Narodowej pracuje nad przywróceniem Wojskowej Akademii Medycznej. Resort chce także powołać Agencję Uzbrojenia oraz wprowadzić nadzór nad agencjami ochrony w jednostkach wojskowych.

Resort obrony narodowej pracuje nad szeregiem projektów i ustaw. Jedna z nich zakłada nadzór żandarmerii wojskowej nad agencjami chroniącymi jednostki militarne. Nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony zakłada natomiast rekompensaty dla pracodawców, którzy ponieśli straty w związku z powołaniem pracowników do Wojsk Obrony Terytorialnej. Ministerstwo Obrony Narodowej chce także utworzyć Agencję Uzbrojenia, która zajmowałaby się przetargami dla armii.

Największym projektem przygotowywanym obecnie przez resort jest przywrócenie Wojskowej Akademii Medycznej. Prace w tym zakresie są na zaawansowanym poziomie – powiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Jak zaznaczył, w wojsku brakuje obecnie 500 lekarzy oraz 200 pielęgniarek.

Wojskowa Akademia Medyczna działała w Łodzi do 2002 roku. Po jej likwidacji w tamtejszym Uniwersytecie Medycznym powstał jedynie wydział wojskowo-cywilny. W związku z rozbudową polskiej armii, zapotrzebowanie na medyków stale rośnie. Szacuje się, że w polskim wojsku powinno być od 500 do 900 lekarzy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl