fot. PAP/EPA

Minister spraw wewnętrznych Turcji: Zatrzymano ponad 90 osób podejrzanych o związki z tzw. Państwem Islamskim

W ramach skoordynowanej akcji jednostek antyterrorystycznych na terytorium Turcji zatrzymano 92 osoby podejrzewane o związki z tzw. Państwem Islamskim – poinformował w piątek turecki minister spraw wewnętrznych, Ali Yerlikaya.

Operację przeprowadzono w 26 prowincjach kraju.

„Nie pozwolimy odpocząć organizacjom terrorystycznym i ich współpracownikom” – zaznaczył Ali Yerlikaya w poście w mediach społecznościowych.

Władze Turcji uznały tzw. Państwo Islamskie za organizację terrorystyczną w 2013 roku; w kraju z rąk terrorystów tej grupy zginęło ponad 300 osób, a setki zostało rannych.

Dziennik „Daily Sabah” podał we wtorek, że tureckie służby weszły w posiadanie bazy danych zawierającej informacje o niemal 10 tys. „samotnych wilków” związanych z islamistyczną organizacją terrorystyczną. Ataki „samotnych wilków” stanowią obecnie najpoważniejsze zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego, które utraciło zajęte przez siebie terytoria w Iraku i Syrii – przypomniał turecki dziennik.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl