Syria: trwają naloty na pozycje Państwa Islamskiego

Trwają naloty dowodzonej przez Stany Zjednoczone koalicji i rosyjskiego lotnictwa na pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego w Syrii.

Z doniesień Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka wynika, że co najmniej 40 terrorystów zostało zabitych w ataku lotniczym na konwój w prowincji Hama. Na razie nie wiadomo kto dokonał ataku.

Rosja i Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami prowadzą obecnie równoległe operacje lotnicze w Syrii. Międzynarodowa koalicja rozpoczęła naloty na dżihadystów w sierpniu ubiegłego roku. Rosja, która włączyła się do konfliktu syryjskiego 30 września deklaruje, że jej lotnictwo również zwalcza Państwo Islamskie. Ale – jak podają źródła zachodnie – dokonuje nalotów także na pozycje wspieranych przez Stany Zjednoczone rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Baszara el Asada. Moskwa temu zaprzecza i przekonuje o słuszności prowadzonej przez siebie operacji.

Rosja, Stany Zjednoczone i wszystkie inne kraje, które mają interes w tym, aby zaprowadzić pokój w Syrii, powinny omówić te kwestie. To naprawdę nie ma znaczenia, kto będzie na czele. Nie chcemy Państwa Islamskiego w Syrii, prawda? To powinien być cywilizowany i legalny rząd – podkreśla premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Tylko wczoraj koalicja pod wodzą Stanów Zjednoczonych przeprowadziła pięć nalotów przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii i 18 w Iraku. Z kolei resort obrony Rosji poinformował, że rosyjskie samoloty dokonały w Syrii 39 nalotów na cele dżihadystów.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl