Minister rolnictwa z wizytą w Chinach

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel udaje się dziś z pięciodniową wizytą do Chin. Na miejscu szef resortu przeprowadzi rozmowy ws. rozszerzenia eksportu polskiej żywności na rynek chiński. Ponadto weźmie udział w największych w Chinach targach żywności w Szanghaju.

Podczas wizyty planowane jest przeprowadzenie bezpośrednich rozmów z kierownictwem tamtejszego ministerstwa rolnictwa, odpowiednikiem naszej Inspekcji Weterynaryjnej a także  władzami Szanghaju.

– Będziemy rozmawiali o systemie bezpieczeństwa żywności w Polsce. Będzie ze mną Główny Lekarz Weterynarii, a także inspektor do spraw ochrony roślin i tam będziemy wyjaśniali, jak u nas się to odbywa i że nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi, jeśli u nas ten system funkcjonuje i ta kontrola urzędowa tak działa. Druga sprawa to targi w Szanghaju. Tam uczestniczymy jako partner i będę brał udział w otwarciu tych targów. Jedzie z nami ponad 30 przedsiębiorców ze swoimi towarami, produktami. Mamy też stoisko, na którym te produkty będą prezentowane- mówił minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Strona polska ma nadzieję, że przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami chińskiej administracji centralnej spowodują, iż kolejne polskie zakłady oraz produkty rolno-spożywcze uzyskają dostęp do rynku chińskiego.

Delegacja z naszego kraju liczy ponadto, że dzięki obecności Polski w roli gościa honorowego podczas targach w Szanghaju, polskie produkty rolno-spożywcze będą lepiej rozpoznawalne na chińskim rynku – poinformował resort.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl