Minister M. Gróbarczyk w Paryżu będzie rozmawiał o niskoemisyjnym transporcie morskim

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk będzie w poniedziałek w Paryżu rozmawiał o niskoemisyjnym transporcie morskim – podano w komunikacie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Wyjaśniono, że Marek Gróbarczyk będzie w poniedziałek gościem honorowym konferencji organizowanej przez ministerstwo transportu Francji. Poświęcona jest ona niskoemisyjnemu transportowi morskiemu.

W komunikacie podano, że szef MGMiŻŚ potwierdzi poparcie Polski dla deklaracji Tony’ego de Brum, podkreśli znaczenie problemu niskoemisyjnego transportu morskiego oraz zaprosi uczestników na Światowe Dni Morza, które odbędą się w tym roku w Szczecinie. Po konferencji minister Marek Gróbarczyk spotka się z minister transportu Francji Élisabeth Borne, podczas którego ponowi zaproszenie do wzięcia udziału w Światowych Dniach Morza.

„Udział ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej na paryskiej konferencji będzie rewizytą po spotkaniu z minister Élisabeth Borne 2 marca w Warszawie. Podczas tego spotkania poruszano tematy wodnego transportu śródlądowego, inwestycji na polskich rzekach i dekarbonizacji transportu morskiego” – wyjaśnia resort.

Zgodnie z komunikatem, konferencja „W kierunku niskoemisyjnego transportu morskiego” zgromadzi przedstawicieli armatorów, firm proponujących niskoemisyjne rozwiązania techniczne, organizacje pozarządowej oraz francuskie stowarzyszenia i federacje transportowe oraz te działające na terytorium Francji.

„Paryska konferencja jest wydarzeniem dotyczącym deklaracji ministra Wysp Marshalla Tony’ego de Brum podpisanej w grudniu 2017 roku podczas One Planet Summit w Paryżu. Deklaracja dotyczyła wkładu międzynarodowego transportu morskiego w redukcję gazów cieplarnianych i została podpisana przez 36 krajów, także przez Polskę” – dodano.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl