fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

Minister edukacji zachęca szkoły i przedszkola do wspólnego odśpiewania hymnu

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy ministrze edukacji zapraszają przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej” i odśpiewania wspólnie 9 listopada o godzinie 11.11 hymnu narodowego.

Szkoły, które chcą włączyć się w bicie „Rekordu dla Niepodległej”, powinny 9 listopada 2018 r. (w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godzinie 11.11 zorganizować wspólne śpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.

Rzecznik prasowa MEN Anna Ostrowska poinformowała, że wszystkie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”, otrzymają pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od minister edukacji.

„Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 8 listopada, do godz. 12.00. Warunkiem uczestnictwa w akcji jest przesłanie przez dyrektora danego przedszkola, szkoły lub placówki oświatowej ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka <<Ankieta>>)” – napisała Anna Ostrowska w komunikacie przekazanym PAP.

Dotyczy to przedszkoli, szkół i placówek działających w kraju.

Polskie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe za granicą chętne do udziału w biciu „Rekordu dla Niepodległej” proszone są o przesyłanie zgłoszeń mailowo na adres Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą rekorddlaniepodleglej@orpeg.pl.

W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa i typ przedszkola, szkoły, placówki oświatowej oraz szacowana liczba uczniów i nauczycieli biorących udział w akcji. MEN prosi także o zapoznanie się klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych przez ORPEG

PAP/RIRM

drukuj