Min. Anna Zalewska zachęca do oddawania krwi

Do godziny 15.00 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie trwa akcja oddawania krwi. Mogą to uczynić, w specjalnym autobusie, wszyscy chętni, którzy spełnią konieczne do tego warunki. Krwiodawcą może zostać osobą w wieku od 18. do 65. lat, w pełni zdrowa, bez nałogów, ważąca więcej niż 50 kilogramów. 

Minister Anna Zalewska podkreśla, że w czasie wakacji zmniejsza się liczba osób oddających krew. A to właśnie wtedy jest ona najbardziej potrzebna – wskazuje szefowa resortu edukacji zachęcając do włączania się w akcję.

– W czasie wakacji spada liczba honorowych dawców krwi, natomiast liczba pacjentów jest ta sama, jeśli nie większa. W związku z tym tak istotne jest aby krew oddawać, mówię to jako honorowy dawca krwi. Dzisiaj można, oprócz możliwości oddania krwi do 15.00 przed gmachem Ministerstwa Edukacji, to jeszcze zapraszamy na posiłek. To taki nasz prezent, żeby wzmocnić honorowego dawcę po oddaniu krwi – dodała szef resortu edukacji narodowej.

Oddana dziś krew zasili zasoby wojewódzkiej stacji krwiodawstwa. Specjalny autobus czeka na krwiodawców do godz. 15.00 przed siedzibą resortu edukacji, przy alei Jana Chrystiana Szucha 25 w Warszawie.

RIRM

drukuj