„Edukacja na rozdrożu” – XI Międzynarodowe Sympozjum na KUL

„Edukacja na rozdrożu” to hasło XI Międzynarodowego Sympozjum z cyklu „Przyszłość Cywilizacji Zachodu”, które w środę odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie.

Podczas sympozjum głos zabiorą znakomici uczeni z różnych krajów, którzy przedstawią problem edukacji w perspektywie historycznej i aktualnej, w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych i w innych kręgach cywilizacyjnych.  Wśród prelegentów są m.in. profesorowie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wraz z rektorem o. dr Zdzisławem Klafką CSsR.

Prelegenci zaprezentują wizję edukacji, która jest do zaakceptowania, oraz tą, która może stanowić groźną pułapkę dla rozwoju człowieka i całych narodów.

Jak zaznacza prof. Piotr Jaroszyński, wykładowca WSKSiM – to właśnie edukacja jest kluczowym elementem, który decyduje o tym, kim będzie człowiek i jakie będzie nasze społeczeństwo.

Obserwujemy, że współczesna forma edukacji w Polsce i w UE przybiera niebezpieczny obrót dla człowieka i społeczeństwa. Dlatego też będziemy próbowali przeanalizować obecną sytuację, co pozwoli na znalezienie wyjścia z tego kryzysu. Jest to możliwe, ponieważ wiele środowisk, zwłaszcza katolickich zaangażowanych i odpowiedzialnych za przyszłość swoich dzieci podejmuje różne inicjatywy, które pomagają wyjść z tego kryzysu – powiedział prof. Piotr Jaroszyński.

Sympozjum organizuje Katedra Filozofii Kultury KUL oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii Chrześcijańskiej”, Gilson Society (USA).

kliknij, aby powiększyć

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl