(fot.PAP/EPA)

W Syrii uwolniono porwanych biskupów

Dwaj prawosławni biskupi, uprowadzeni w poniedziałek w pobliżu Aleppo na północy Syrii, zostali uwolnieni we wtorek po południu – poinformowało we wtorek chrześcijańskie stowarzyszenie Dzieło Orientu (L’OEuvre d’Orient), powołując się na syryjskie źródła.

Według <<Dzieła Orientu>> biskupi Aleppo, Ioann Ibrahim z Syryjskiego Kościoła Prawosławnego (jakobickiego) i Bulos Jazigi z Greckiego Kościoła Prawosławnego, zostali uwolnieni po 14 godzinach i znajdują się w greckiej cerkwi prawosławnej w Aleppo.

Stowarzyszenie, mające siedzibę w Paryżu i wspomagające Kościoły na Bliskim Wschodzie, przypomina jednocześnie, że należy zrobić wszystko, aby uwolnić uprowadzonych przed prawie trzema miesiącami dwóch księży – prawosławnego greckiego i katolickiego ormiańskiego.

Dwaj prawosławni biskupi Aleppo zostali uprowadzeni w pobliżu tego miasta w trakcie akcji humanitarnej. Napastnicy zabili ich kierowcę. Według przedstawicieli Syryjskiego Kościoła Prawosławnego biskupów uprowadzili czeczeńscy dzihadyści.

PAP/RIRM

drukuj