fot. flickr.com

Belgia: premier Flandrii wzywa UE do nałożenia sankcji na Turcję

Flamandzki premier Jan Jambon (N-VA) wezwał Unię Europejską do przyjęcia sankcji gospodarczych wobec Turcji w odwecie za inwazję na północno-wschodnią Syrię.

Jan Jambon, który jest również odpowiedzialny za sprawy zagraniczne we flamandzkim rządzie, powiedział w programie 1 radia belgijskiego, ze jest szczególnie cyniczne to, że Kurdowie są atakowani przez Turcję pomimo ich „wspaniałej walki z Państwem Islamskim”.

Jego zdaniem UE powinna nałożyć sankcje gospodarcze na Ankarę w odpowiedzi za atak i „przyjrzeć się bliżej” jej stosunkom handlowym z Turcją.

Według Jambona ewentualna samodzielna decyzja Flandrii o podjęciu środków przeciwko Turcji byłaby kroplą w oceanie. Uważa, że oprócz nakładania sankcji gospodarczych Europa musi także użyć nacisków dyplomatycznych wobec Turków.

Jednocześnie NATO nie powinno wahać się, aby przywołać Turcję do porządku, mimo że według flamandzkiego premiera jest to jeden z jej ważnych członków.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl