Papież: ludzie giną w Syrii z braku woli pokoju ze strony rządzących

Papież Franciszek powiedział podczas spotkania z wiernymi w niedzielę, że bezbronni ludzie, w tym wiele dzieci, giną na wojnie w Syrii również z powodu obojętności i braku woli pokoju ze strony rządzących. „To niedopuszczalne” – podkreślił.

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra, papież Franciszek powiedział po odmówieniu modlitwy Anioł Pański: „Niestety z Syrii nie przestają napływać doniesienia o cywilnych ofiarach wojny, w szczególności w Aleppo”.

„To niedopuszczalne, że tak wiele bezbronnych osób – w tym także wiele dzieci – musi płacić cenę tego konfliktu; cenę za zamknięcie serc i brak woli pokoju ze strony możnych” – oświadczył papież.

Zapewnił: „Jesteśmy bliscy w modlitwie i solidarności z braćmi i siostrami syryjskimi, i zawierzamy ich macierzyńskiej opiece Maryi Dziewicy”.

Papież poprosił wiernych, by w milczeniu pomodlili się za Syryjczyków. Po chwili ciszy na placu wszyscy odmówili razem z papieżem Franciszkiem modlitwę w tej intencji.

Wcześniej, w rozważaniach papież Franciszek zauważył: „Tyle niesprawiedliwości, przemocy i codziennej niegodziwości rodzi się z chęci tego, by być panem życia innych”.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl