Ks. abp S. Gądecki do uczniów i nauczycieli: celem człowieka jest ciągłe doskonalenie

Celem człowieka jest ciągłe doskonalenie – nie tylko w sensie nagromadzenia wiedzy ludzkiej, ale także w sensie rozwoju mądrości – powiedział przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki. Kapłan złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny.

W filmiku opublikowanym na stronie Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Gądecki życzył nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, aby powierzyli się Duchowi Świętemu – „opiece, która nas wspiera w ciągłym rozwoju”.

Zaznaczył, że „celem człowieka jest ciągłe doskonalenie – nie tylko w sensie nagromadzenia wiedzy ludzkiej, ale także w sensie rozwoju mądrości, czyli tej szczególnej cnoty, która sprawia, że we wszystkim upatrujemy tylko drogę do dobra, że niczego, co nie jest dobre, nie przyjmujemy za mądre”.

„To jest coś, co jest na pewno potrzebne wszystkim, którzy pracują w szkolnictwie i tym, którzy z tego szkolnictwa korzystają” – podkreślił przewodniczący KEP.

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej, naukę we wszystkich typach szkół podejmuje w poniedziałek ponad 4,9 mln uczniów. Wśród nich będzie ponad 370 tys. uczniów klas I szkół podstawowych. Nowy rok szkolny będzie pierwszym rokiem z nową strukturą szkół.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl