fot. pixabay.com

Min. P. Czarnek: Za rządów PiS na nowoczesną szkołę przekazano 10 miliardów złotych

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości na nowoczesną szkołę przekazano 10 miliardów złotych. To środki finansowe wcześniej niespotykane na zadania własne samorządów z pieniędzy rządowych – powiedział Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

W piątek na Twitterze resortu edukacji i nauki opublikowano filmy, w których Przemysław Czarnek przekonywał, że w polskiej oświacie dzieje się dobrze.

„Przez ostatnie tygodnie słyszeliśmy mnóstwo kłamstw z ust Donalda Tuska i jego współpracowników, na temat polskiej szkoły, rzekomego kryzysu kadrowego i braku podwyżek wynagrodzeń. Dlatego spójrzmy na fakty na temat tego, co było w szkole za naszych poprzedników w polskiej szkole i co jest dzisiaj” – opublikował szef Ministerstwa Edukacji i Nauki w mediach społecznościowych.

W czasie rządów Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego w latach 2008-2015 podłączono do internetu zaledwie 10 procent polskich szkół. W czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości do szybkiego internetu, w ponad 90 procentach szerokopasmowego, podłączono 100 procent polskich szkół.

W drugim filmie minister powiedział, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości na unowocześnienie polskich szkół przekazano 10 miliardów złotych.

„Środki finansowe wcześniej niespotykane na zadania własne samorządów z pieniędzy rządowych. W ramach tych środków 5,2 miliarda złotych na infrastrukturę edukacyjną, miliard złotych na Laboratoria Przyszłości, 367 milionów złotych na programy Zdalna szkoła i na komputery dla dzieci i młodzieży w polskich szkołach” – dodał Przemysław Czarnek.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl