fot. mat. pras. LUW

[TYLKO U NAS] Prof. P. Czarnek o wyroku TSUE w sprawie Polski: To kompromitacja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

To kompromitacja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Niestety to są złe wieści także dla Unii Europejskiej, bo jeżeli w ten sposób ma funkcjonować Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, działając kompletnie bezprawnie, łamiąc zasady praworządności (…) to jest to karygodne i skandaliczne zachowanie sędziów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wskazał prof. Przemysław Czarnek, poseł PiS, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Po kilkutygodniowej ciszy Polska wróciła na wokandę orzeczeń unijnych trybunałów. Tym razem przeciwko naszemu krajowi orzekał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

– To kompromitacja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Niestety, to są złe wieści także dla Unii Europejskiej, bo jeżeli w ten sposób ma funkcjonować Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, działając kompletnie bezprawnie, łamiąc zasady praworządności, działając bez jakiejkolwiek podstawy prawnej, bo nie ma żadnej podstawy prawnej do wydania takiego orzeczenia, jeszcze zmuszając takim bezprawnym orzeczeniem państwa członkowskie do wyrzekania się możliwości suwerennego działania na rzecz swoich mieszkańców, to jest to karygodne i skandaliczne zachowanie sędziów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wskazał prof. Przemysław Czarnek.

Poseł PiS odniósł się również do pomysłu wprowadzenia tzw. głosowania korespondencyjnego.

– W tarczy antykryzysowej, która została przyjęta i podpisana przez pana prezydenta 31 marca i weszła wczoraj w życie, mamy zmiany Kodeksu wyborczego polegające tylko na tym, że we wszystkich wyborach, również uzupełniających, które odbywają się w gminach, które będą się odbywać w najbliższych tygodniach w poszczególnych radach, to każdy, kto ma powyżej 60 lat, a zatem jest w tej grupie zagrożonej, będzie mógł korzystać z głosowania korespondencyjnego, podobnie jak i te osoby, które są w kwarantannie czy izolacji z uwagi na koronawirusa – powiedział polityk.

Gość „Aktualności dnia” odniósł się także do terminu wyborów prezydenckich.

– Póki co wybory są zarządzone, zgodnie z Konstytucją RP, na 10 maja. Nie ma możliwości prawnych przesunięcia terminu tych wyborów bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, w tym stanu klęski żywiołowej, a póki co przesłanek do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej nie ma, dlatego został wprowadzony stan epidemii przez pana ministra profesora Łukasza Szumowskiego na podstawie ustawy z 2008 roku, uchwalonej przez PO-PSL. To jest dobra ustawa wprowadzona przez naszych poprzedników i ona przewiduje wprowadzenie stanu epidemii przed stanem klęski żywiołowej. Póki stan epidemii wystarcza do tego, żeby zwalczać epidemię, a dzisiaj wystarcza, nie ma potrzeby wprowadzania stanu klęski żywiołowej – podsumował prof. Przemysław Czarnek.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem profesora Przemysława Czarnka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl