fot. PAP/Rafał Guz

Min. P. Czarnek o obowiązku szczepień dla trzech grup zawodowych: To trzeba przedyskutować. Ja sobie nie wyobrażam, by w ten sposób można było zrobić nawet 10-procentowe braki w kadrze nauczycielskiej

To trzeba przedyskutować i trzeba do tego podchodzić racjonalnie – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o zapowiadanym przez Ministerstwo Zdrowia obowiązku szczepień medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział we wtorek, że resort od 1 marca będzie chciał wprowadzić obowiązek szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

„Nie jestem entuzjastą zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek, natomiast jestem absolutnie zwolennikiem przekonywania” – powiedział w Radiowej Jedynce szef MEiN.

„Co do pomysłu, by od 1 marca trzy grupy zawodowe musiały się szczepić, a jak nie, to nie będą pracować – to jest pomysł nieprzedyskutowany jeszcze” – podkreślił Czarnek.

Dodał, że rozumie intencje i chęć szybkiej walki z koronawirusem.

„Też taką chęć mam. Natomiast wszystkie decyzje muszą być przedyskutowane co do szczegółów. Ja sobie nie wyobrażam, by w ten sposób można było zrobić nawet 10-procentowe braki w kadrze nauczycielskiej, jeśli te 10 proc. nie będzie chciało się zaszczepić” – powiedział.

„To trzeba przedyskutować i trzeba do tego podchodzić racjonalnie” – zastrzegł minister.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl