fot. twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Min. M. Maląg: Korpus Wsparcia Seniorów to egzamin z solidarności międzypokoleniowej

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to wielkie zaangażowanie młodego pokolenia; dziękuję, że tak kreatywnie działacie, to jest nasz egzamin z solidarności międzypokoleniowej – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Marlena Maląg zauważyła podczas konferencji prasowej, że w tym trudnym czasie, w którym pandemia koronawirusa przybiera na sile, działania podejmowane przez rząd są wyprzedzające i mają skutecznie zapewnić, aby Polacy byli w pełni zdrowi i zabezpieczeni.

Jednym z takich działań, na które wskazywała, jest utworzenie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

„Uruchomiliśmy bezpłatną infolinię po to, żeby seniorzy mogli bezpośrednio poprosić o wsparcie, które my organizujemy” – podkreśliła Maląg.

W pomoc tę zaangażowani są m.in. wolontariusze, harcerze i żołnierze wojsk obrony terytorialnej.

„Korpus działa tydzień. W ten tydzień 8 tys. seniorów poprosiło o wsparcie, którego udziela 6 tys. wolontariuszy. To piękne działanie pokazuje, że w tej trudnej sytuacji jesteśmy gotowi nieść pomoc” – zauważyła minister.

Dodała, że „Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to wielkie zaangażowanie młodego pokolenia”.

„Dziękuję, że tak kreatywnie działacie, to jest nasz egzamin z solidarności międzypokoleniowej” – podkreśliła Maląg.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl