fot. PAP/Artur Reszko

Min. M. Błaszczak: Dopiero zwycięstwo w 2015 r. PiS i Andrzeja Dudy pokazało, że o bezpieczeństwo można dbać

Koalicja PO-PSL nie przywiązywała wagi do bezpieczeństwa naszego kraju. Dopiero zwycięstwo w 2015 r. Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich i PiS w wyborach parlamentarnych pokazało, że bezpieczeństwo można dbać skutecznie – mówił w piątek szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej ogłosił decyzję o przeformowaniu 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w 14. Suwalski Pułk Przeciwpancerny.

Szef MON-u Mariusz Błaszczak przemawiał dziś w Suwałkach po odprawie nt. rozwoju jednostki i garnizonu. W swoim wystąpieniu minister podkreślił, że ta decyzja naprawia błąd popełniony dziewięć lat temu przez rządzącą wtedy koalicję PO-PSL.

– Błąd polegający na rozformowaniu pułku, polegający na zmniejszeniu liczebnym wojska stacjonującego tu w Suwałkach, ten błąd wynikał z prostego faktu – wówczas koalicja rządząca PO-PSL nie przywiązywała wagi do bezpieczeństwa naszego kraju. Dopiero zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy, zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku pokazało, że o bezpieczeństwo można skutecznie dbać – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

11 sierpnia 2010 roku 14. Suwalski Pułk Artylerii Przeciwpancernej przeformowano Rozkazem Dowódcy 16. Dywizji Zmechanizowanej w 14. Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej.

MON podkreśla, że ze względu na dynamiczne zmiany środowiska bezpieczeństwa europejskiego w ostatnich latach, minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o odbudowaniu jednostki w Suwałkach i powrocie do struktur pułku artylerii.

RIRM

drukuj