Drugi dzień IV Ogólnopolskiego Forum Samorządów w Jasionce na Podkarpaciu 

Trwa IV Ogólnopolskie Forum Samorządów w Jasionce na Podkarpaciu. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Głównymi tematami forum są między innymi nowa perspektywa finansowa UE oraz partnerstwo publiczno-prywatne jako sposób na niższe wydatki samorządów. W trakcie spotkania odbywają się panele i warsztaty. Uczestniczą w nich przedstawiciele rządu i samorządowcy.

O tym, co to za czas i o czym rozmawiają podczas niego samorządowcy, mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

– Będziemy rozmawiać o bieżących problemach, jakie ma samorząd na poszczególnych poziomach. Jest to też taki czas, w którym się spotykamy. To ważne z punktu widzenia przyszłości województw, samorządów. Każde z województw przygotowuje strategię rozwoju regionalnego do roku 2020. Przygotowujemy też regionalne programy operacyjne na nową politykę finansową – wskazuje Władysław Ortyl.

W piątek na forum rozmawiano między innymi o sposobach na niższe wydatki samorządów.

Organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa podkarpackiego oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządu Terytorialnego.

IV Ogólnopolskie Forum Samorządów zakończy się w sobotę Balem Charytatywnym na rzecz Oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl