fot. PAP/Mateusz Marek

Abby Johnson kontynuuje wizytę w Polsce

Amerykańska działaczka pro-life kontynuuje swoją wizytę w Polsce. Dziś była dyrektor jednej z amerykańskich klinik Planned Parenthood spotka się z mieszkańcami Warszawy.

Spotkanie odbędzie się po południu w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa. Wcześniej Johnson złoży wizytę w Sejmie, gdzie zabierze glos podczas konferencji zatytułowanej: ,,Formy wsparcia dla kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej” [zobacz więcej].

Na wczorajszym spotkaniu w Rumi Abby Johnson przestrzegała przed tzw. kompromisem aborcyjnym. Działaczka pro-life wskazywała też, że Kościół powinien wspierać Polaków w walce o życie nienarodzonych dzieci.

– Właśnie teraz, jak nigdy dotąd, potrzebujemy, żeby Kościół katolicki wsparł nas wszystkich w walce o życie. Ludzie pytali mnie, dlaczego to takie łatwe, żeby wspierać aborcję. Chyba dlatego, że nie jesteśmy w stanie usłyszeć krzyków dzieci, które są zabijane. Nie jesteśmy w stanie ich usłyszeć. One nie mają obrońców. Wy musicie być ich głosem, one na was liczą – podkreślała.

Abby Johnson współodpowiada za przeprowadzenie przeszło 22 tys. tzw. aborcji. Po nawróceniu napisała książkę ,,Nieplanowane”. Na jej podstawie powstał film odsłaniający kulisy przemysłu aborcyjnego w USA. Amerykanka przebywa w Polsce od 10 lutego.

W trakcie swego pobytu odwiedziła m.in. Bydgoszcz, Kraków oraz Rumię. Dzisiejsze spotkanie w Warszawie jest ostatnim punktem wizyty Abby Johnson w naszym kraju.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl