fot. twitter.com/EpiskopatNews

W Sejmie odbędzie się konferencja pt. „Formy wsparcia dla kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej”

W Sali Kolumnowej Sejmu odbędzie się dzisiaj konferencja pt. „Formy wsparcia dla kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej”. Głos mają zabrać między innymi Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak oraz była dyrektor jednej z klinik Planned Parenthood w USA Abby Johnson. Prelegenci przybliżą problem kobiet w ciąży, które przeżywają kryzys oraz będą szukać rozwiązań, aby im pomóc.

Wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Życia i Rodziny Anna Siarkowska mówi, że kobiety te potrzebują realnego wsparcia i pomocy, szczególnie psychologicznej.

– Zaoferowanie realnych rozwiązań, które dotyczą także pomocy materialnej. Otoczenie kobiety troską związaną z jej funkcjonowaniem. Bardzo często te kobiety mają problem, są nieakceptowane w rodzinie, są odrzucane. Często partner czy mąż także odrzuca dziecko. W takiej sytuacji kobiety są bardzo często postawione w okolicznościach, w których nie potrafią sobie poradzić. Potrzeba, żeby ktoś wyciągnął do nich rękę, ktoś im pomógł zarówno psychicznie, jak i pod względem materialnym w czasie ciąży i gdy to dziecko się rodzi – podkreśla.

Organizatorem konferencji pt. „Formy wsparcia dla kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej” jest Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka.

RIRM

drukuj