Sejm: odbyła się konferencja Ku trzeźwości Narodu

W Sejmie odbyła się konferencja pt. „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. To wydarzenie jest jednym z elementów Narodowego Kongresu Trzeźwości. Jak mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, „w Polsce wciąż mamy problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu”.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele rządu: ministrowie zdrowia i rodziny, pracy i polityki społecznej oraz naukowcy, samorządowcy, a także osoby duchowne.

Celem spotkania, jak i całego Narodowego Kongresu Trzeźwości, jest wypracowanie rozwiązań dla skutecznej walki z problemem alkoholizmu.

Minister Konstanty Radziwiłł zadeklarował, że resort zdrowia już rozważa zmianę przepisów w tym zakresie.

To nie jest łatwe, gdyż wiąże się z ogromnymi pieniędzmi. Wiadomo, że gospodarczy punkt widzenia też jest ważny. Wydaje się jednak, że zdrowotne i społeczne skutki nadmiernego spożycia alkoholu uzasadniają ograniczenia w tym zakresie. W świecie, który wydaje nam się coraz lepszy, ciągle jest ogromna rzesza Polaków uzależnionych od alkoholu. Jest to problem o takim ciężarze społecznym, że niezależnie od tego, skąd pochodzimy (w sensie politycznym czy społecznym) oraz gdzie prowadzimy naszą aktywność, to jest to rzecz, którą trzeba się zajmować – powiedział Konstanty Radziwiłł.

Obok dzisiejszej konferencji, w ramach Kongresu odbywają się wydarzenia takie, jak Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kongres zakończy się 24 września.

Organizatorem konferencji był Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl