fot. PAP/Wojtek Jargiło

Min. J. Gowin: Polska gospodarka nadal za mało innowacyjna 

Nasza gospodarka od wielu lat rozwija się znakomicie, ale ciągle jeszcze w zbyt małym stopniu jest innowacyjna – mówił w piątek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w trakcie wizyty w zakładzie MAN Bus w Starachowicach wicepremier podkreślił, że polska gospodarka ciągle jeszcze w zbyt małym stopniu jest innowacyjna.

To właśnie innowacyjne firmy, jak np. MAN, oferują najlepiej płatne miejsca pracy, płacą najwyższe podatki do budżetu, z czego się bardzo cieszymy. To te firmy działają w sposób najbardziej przyjazny dla środowiska” – powiedział Jarosław Gowin.

Powiedział, że takie firmy jak MAN rząd traktuje jako „perłę w koronie polskiej gospodarki”.

Będziemy na pewno starali się stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju takich innowacyjnych firm” – zapewnił wicepremier.

Przedstawiciele firmy zaprezentowali w piątek niskopodłogowe autobusy miejskie MAN Lion’s City nowej generacji, których produkcja ruszyła na początku maja. Pojazdy te posiadają m.in. nowy system napędu wyposażony w technologię MAN EfficientHybrid oraz niezależne zawieszenie przedniej osi.

W tym roku przygotujemy pierwsze autobusy, które trafią do naszych klientów – jest ich ok. trzech, czterech. W następnym roku planujemy testy w różnych miastach na poziomie 30, 40 autobusów” – podkreślił Michael Kobringer, członek zarządu ds. produkcji i logistyki MAN Truck & Bus SE.

Firma liczy, że w 2021 r. rozpocznie się seryjna produkcja tych pojazdów na poziomie 500 sztuk.

MAN Truck & Bus Polska działa w kraju od ponad 20 lat. Firma, poza niskopodłogowymi autobusami miejskimi, produkuje m.in. pojazdy ciężarowe – w podkrakowskich Niepołomicach. W całej Polsce spółka zatrudnia ponad 4 tys. pracowników, w samych Starachowicach pracuje ponad 2,5 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl