J. Gowin: Do końca tygodnia listy kandydatów ZP do wyborów samorządowych będą zamknięte

Listy kandydatów Zjednoczonej Prawicy do wyborów samorządowych będą zamknięte do końca tego tygodnia – powiedział w rozmowie z PAP wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. W ogromnej większości decyzje personalne już zapadły – dodał.

„Rozmawiamy w poniedziałek. To jest ostatni dzień rejestracji kandydatów w wyborach do rad gmin, miast czy sejmików wojewódzkich. Natomiast mamy jeszcze kilka dni na rejestrację naszych kandydatów w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów. W ogromnej większości przypadków decyzje już zapadły i nasi kandydaci są zarejestrowani, ale w indywidualnych przypadkach do takiej rejestracji będzie dochodzić jeszcze w tym tygodniu” – powiedział wicepremier.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w sumie 26 komitetów wyborczych, odmówiła rejestracji jednemu komitetowi; 2 komitety zostały wezwane do usunięcia wad – wynika z danych PKW.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada.

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl