fot. Adam Guz/KPRM | twitter.com/PremierRP

Min. J. Emilewicz: Najbardziej zainteresowane rozwiązaniami z tarczy są duże firmy

Duże firmy są najbardziej zainteresowane rozwiązaniami z pakietu antykryzysowego – powiedziała we wtorek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Jak zaznaczyła szefowa resortu rozwoju, wszystkie dane, jakie posiada resort, potwierdzają, że rozwiązania pomostowe zawarte w tarczy antykryzysowej „spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców”.

Z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika – jak mówiła – „że ponad połowa ankietowanych przedsiębiorców planuje skorzystać z dofinansowania proponowanego przez nas do utrzymania pracowników w zatrudnieniu”.

„Skorzystają z postojowego czy dopłat do wynagrodzeń przedsiębiorstw znajdujących się w trudnościach” – wskazała.

Najbardziej tymi rozwiązaniami, jak dodała, są zainteresowane duże firmy.

„To jest aż 90 proc. wskazań” – zaznaczyła.

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że liczba złożonych wniosków „jest naprawdę ogromna”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl