fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Min. A. Moskwa: 11 państw ma ograniczenia, jeśli chodzi o gaz. Polska ich nie ma. Magazyny są pełne, dostawy gazu do Polski są realizowane

Najnowsza propozycja dotycząca oszczędności zużycia gazu nie narzuca Polsce żadnych obowiązkowych redukcji. Poinformowała o tym w Brukseli Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.” Wierzymy, że polskie społeczeństwo jest gotowe do oszczędzania, ale na zasadzie indywidualnych decyzji, a nie na zasadzie wymuszeń. My nie potrzebujemy żadnych ograniczeń. 11 państw ma ograniczenia, jeśli chodzi o gaz. Polska ich nie ma i nie ma takiej potrzeby. Magazyny są pełne, dostawy gazu są do Polski realizowane” – wskazała polityk.

Polityk przyleciała tam na nadzwyczajne spotkanie ministrów energii państw Unii Europejskiej. [czytaj więcej]

Tematem jest między innymi propozycja Komisji Europejskiej zakładająca obowiązkową redukcję zużycia gazu w przypadku sytuacji kryzysowej w Unii Europejskiej związanej z dostawami błękitnego paliwa.

Minister Anna Moskwa mówiła dziś, że nie można rozmawiać o bezpieczeństwie energetycznym na zasadzie wymuszonych rozwiązań. Oceniła, że dyskusja zmierza w tym kierunku.

– W propozycji, która się pojawi, Polska nie ma żadnych celów redukcyjnych. Taki był nasz cel negocjacyjny. Celem rozmów było docenienie naszych wysiłków na rzecz zapełnienia magazynów. Zależało nam, aby docenione zostały dobrowolne działania na rzecz redukcji, które podjęły poszczególne przedsiębiorstwa i sektory. Wierzymy, że polskie społeczeństwo jest gotowe do oszczędzania, ale na zasadzie indywidualnych decyzji, a nie na zasadzie wymuszeń. My nie potrzebujemy żadnych ograniczeń. 11 państw ma ograniczenia, jeśli chodzi o gaz. Polska ich nie ma i nie ma takiej potrzeby. Magazyny są pełne, dostawy gazu są do Polski realizowane – zapewniła Anna Moskwa.

Wcześniej plan ograniczenia zużycia gazu zaprezentowany przez Komisję Europejską wzbudził sprzeciw wielu państw, w tym Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl