fot. PAP/Leszek Szymański

Min. A. Adamczyk: Program stu obwodnic jest programem na wiele lat

Program stu obwodnic to kolejna odsłona walki z wykluczeniem komunikacyjnym – podkreślał w Polskim Radiu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Obwodnice mają zmniejszyć korki, zwłaszcza w średnich miastach.

Program stu obwodnic to jedna z wyborczych obietnic PiS-u. Ale – jak tłumaczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk – to program na wiele lat, który już teraz jest realizowany.

– To też obwodnice duże, jak wielka aglomeracyjna obwodnica Warszawy, obwodnica Skawiny, która teraz została oddana do użytkowania i obwodnice średnich miast, które są realizowane – wskazywał min. Andrzej Adamczyk.

Aby rozpocząć budowę potrzebne są decyzje środowiskowe, projekty, a na to wszystko potrzeba czasu – mówił minister infrastruktury.

– To nie jest tak, że dzisiaj postanawiamy budować obwodnicę miasta, aglomeracji i możemy ją realizować za miesiąc, dwa lub trzy – akcentował minister.

Program stu obwodnic wpisuje się w walkę z wykluczeniem komunikacyjnym – przekonuje Andrzej Adamczyk.

– Pan prezes Kaczyński i premier Morawiecki – o czym wiem, bo wielokrotnie mi o tym mówili – na każdym spotkaniu spotykają się z postulatami budowy obwodnic miasta, miejscowości, a przecież wiemy, że są obecni na spotkaniach z Polakami w całej Polsce – podkreślał.

Obwodnice mają zmniejszyć korki, ale i sprawić, że średnie miasta nie będą przeładowane samochodami ciężarowymi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl